Vážení zákazníci, vzhledem k tomu, že je náš showroom až do odvolání nařízení vlády uzavřen, Vám nabízíme možnost nákupu a konzultace telefonicky, případně prostřednictvím videohovoru, kdy vám můžeme produkty ukázat přímo v prodejně prostřednictvím videa a popřípadě vám navrhnout nejlepší řešení. Jsme vám k dispozici prostřednictvím e-mailu kontakt@ubud.cz nebo telefonu +420 736 187 238 v časech od 10.00 - 18.00. E-shop funguje beze změny, můžete tedy objednávat on-line. Děkujeme za pochopení, Ubud tým.

Materiály a údržba

Náš nábytek je vyroben převážně z následujících materiálů:

 

TEAK

Teak pochází z listnatého stromu Tectona Grandis původem z tropů, roste převážně v Indonésii. Kromě jiného, zde býval teak dříve využíván pro výstavbu domů a železničních pražců. Teak je na dotek hladké a jemné dřevo, což je způsobeno vysokým obsahem olejů, díky kterému je teak velmi odolný vůči všem vlivům počasí. Díky jeho krásnému vzhledu je velmi vhodný pro výrobu nábytku.

Teakový nábytek je vyráběn převážně z recyklovaného, vládou certifikovaného teakového dřeva.

udrzba

 

Typy teakového dřeva:

Teakové dřevo má různý vzhled / podobu, v závislosti na druhu a zpracování dřeva.

Halus / Lesung:

vyznačuje se hladce obroušeným a nerafinovaným typem dřeva. Toto teakové dřevo může být z plantážového nebo z recyklovaného dřeva. Každá z varianta má vliv na barvu teakového dřeva typu Halus. Plantážní dřevo je světlé. Recyklovaný teak bývá tmavší a svým vzhledem přiznává své stáří a následky z předchozího použití.

 Halus plantážní teakové dřevo                            Halus recyklované teakové dřevo

  halus                         halus recy

Kasar:

Kartáčované staré dřevo. Kartáčováním teakového dřeva se na povrch dostává přírodní olej obsažený v teaku a tím se vytvoří na dřevu teplejší, tmavší lesk.

kasar

Dengkleh / Dingklik:

Staré recyklované dřevo, vyrobené ze starých lavic, domů, dveří atp.

dengkleh

Erosion:

Hrubé recyklované teakové dřevo s mnoha nerovnostmi. Toto dřevo dříve sloužilo jako železniční pražce nebo staré domy.

erosion

Je důležité si uvědomit, že teakové dřevo je přírodní produkt, jsou na něm uzly, nerovnosti a jiné nedokonalosti. To vše je charakteristika teakového dřeva. Vzhledem k tomu, že většina kusů nábytku je vyrobena z recyklovaného starého dřeva, mohou se v něm objevovat menší díry, které se pak vyspravují jinými kousky dřeva, což může být lehce viditelné. 

Teakové dřevo se může také mírně zmenšit, když je vystaveno světlu, vlhkosti nebo velkým teplotním rozdílům, které mohou způsobit malé rozštěpení dřeva. Jde o naprosto přirozený proces, který však dle našeho názoru není špatný, jde pouze o projev charakteru dřeva. 

 

SUAR

Dřevo Suar pochází z tropického stromu Saman Samanea. To je také nazýván Monkey pod (opičí lusk) nebo Rain Tree (deštný strom).

suar

Suar je rychle rostoucí tropický druh stromu, roste asi 1,5 metru ročně. Dřevo má typický vzhled náhodně zapletených žil, což může vytvářet nádherné odstíny. Je to velmi silné dřevo.  Strom se vyznačuje svým charakteristickým deštníkovým tvarem koruny, může vyrůst 15 až 25 metrů vysoký. 

Suar není v Indonésii ohroženým druhem dřeva.

stul 1stul 2

drevo 1naplavenina

KŮŽE AFRIKA a FOGGIA

Jedná se o prvotřídní kvalitu kůže, pocházející z vybraných evropských chovů skotu.

Kůže se barví v italských barvírnách, následně je kůže speciálně ošetřena voskem a olejem. Výsledkem je unikátní typ kůže solidního, pevného vzhledu, a přesto výjimečně pohodlná a hebká na dotek. Kůže Afrika je silná 1,3 – 1,5 mm. Přirozeného vzhledu dosahuje možnou přítomností zhojených jizev, jizev od rohů a štípanců od hmyzu, které vytváří přirozeně krásnou rozmanitost odstínů.

Kůže Afrika je opatřena středně silným ochranným povrchem, díky kterému je v omezeném rozsahu odolná proti vlhkosti a nečistotám. Jako všechny typy přírodních kůží může kůže Afrika lehce změnit barvu, pokud je vystavena přímému slunečnímu světlu.

Kůže Afrika je jednou z nejexklusivnějších typů kůže. Každá ze zpracovaných kůží Afrika je jedinečná, což dělá i Vaši sedačku jedinečnou.