Návod na údržbu - látková sedačka ADORE a PES

NÁVOD NA ÚDRŽBU SEDAČKY ADORE, látky na bázi PES

stofstalen_1

Gratulujeme ke koupi této sedačky.

Materiály použité k výrobě této sedačky byly pečlivě vybrány a použity tradičním způsobem. Vámi vybraná sedačka je potažená látkou ADORE, případně jinou látkou z polyesteru.

Tato látka je velice pevná, odolná proti oděru a navíc  se snadno a dobře udržuje.

Materiály použité k výrobě této sedačky byly  vybrány a použity tradičním způsobem.  Jelikož se sedací nábytek intenzivně používá , polstrování podléhá opotřebování. Míra opotřebování je ovlivněna, jakým způsobem se nábytek udržuje a jak se o něj pečuje. Proto si, prosím, pečlivě přečtěte návod na údržbu.

Pevnost  a tvrdost polyurethanové pěny, která je použita na výplně polstrování,   se  během několika měsíců o 15-20%  sníží.

Působením slunečního záření, se intenzita barev po nějaké době může snížit. Proto doporučujeme nevystavovat tento nábytek, především v tmavých barvách, přímému slunečnímu záření.

Části čalounění, které jsou vystaveny přímého slunečnímu záření, budou časem vykazovat větší ztráty intensity barvy než ty které přímému slunečnému záření vytaveny nebudou.

Údržba:

Běžná údržba zahrnuje týdenní luxování polstrů sedačky. Před začátkem si, prosím, zkontrolujte, že nádstavec vysavače  nemá v sobě žádně objekty a háčky, které by se mohly zachytávat v látce. Vždy používejte speciální nástavec vysavače určený k vysávání posltrovaného nábytku. Luxování nábytku zabrání změnám barvy a opotřebování v důsledku nečistoty a prachu.

Pokud se nebudete o nábytek pravidelně starat, nábytek nejen že se časem zašpiní, ale také se dříve opotřebí.

Pro větší odolnost proti skvrnám, můžete nábytek naimpregnovat speciálním sprejem na TEXTIL od firmy ORANJE. Tento sprej Vám můžeme optařit. Impregnaci je vhodné jednou ročně opakovat.

V případě vzniku skvrn:

Odstraňte skvrnu, co nejdříve, aby posltrování nebylo  vystaveno používání se skrvnami příliš dlouho. Použijte nejlépe houbičku, bílý hadřík nebo bílé ubrousky. Postupujte od okrajů skvrny do jejího středu, a postiženou látku neotírejte, ale poklepávejte hadříkem do vysušení. Poté vezměte čistou utěrku a navlhčete ji (max 40 stupňů). Vyždímejte ji a čistěte skrvnu dokud utěrka neabsorbuje všechnu špínu. Pokud ani potom skrvna nezmizí kontaktujte  dodavatele, aby Vám poradil, jak případnopu skvrnu odstranit.

Doporučení:

  • zabraňte kontaktu s ostrými předměty
  • chcete-li chránit svou podlahu, jsou na spodní hraně nohou umístěny plastové Pravidelně kontrolujte jejich kvalitu.
  • pokud dojde k rozlití tekutiny, je potřeba ji otřít suchou utěrkou nebo hadříkem, dokud se povrch nevysuší.
  • použití čistících prostředků může způsobit trvalé skvrny. Proto nikdy nepoužívejte různé čistící prostředky typu JAR, PUR atd. Vždy se raději poraďte s prodejcem.
  • oblasti čalounění, které jsou v kontaktu s vaší hlavou nebo mastnýma rukama, mohou být po určité době mastné.
  • nedoporučujeme umístit nábytek v bezprostřední blízkosti klimatizační jednotky
  • abyste předešli nadměrnému tlaku na spoje, doporučujeme umístit nábytek na rovný povrch