SLEVA 10 % NA ZAHRADNÍ NÁBYTEK S KÓDEM "ZAHRADA10". PLATÍ PO CELÉ ČR A SK NA VŠECHNY NEZLEVNĚNÉ ZAHRADNÍ PRODUKTY. SLEVU JE MOŽNÉ UPLATNIT NA E-SHOPU I V PRODEJNĚ.

Návod na údržbu - recyklovaná kůže L60

NÁVOD NA ÚDRŽBU SEDAČKY L60:

 L60-stalen

Tento nábytek byl  pečlivě vyroben a potažen  s novým unikátním materiálem – recyklovanou kůží.

Recyklovaná kůže je kombinací látky a zbytků kůže. Kombinací těchto dvou materialů jsou optimálně  využity výhody  obou povrchů.

Recyklovaná kůže vypadá a působí jako pravá kůže a navíc  se snadno a dobře udržuje.

Charakteristika:

Materiály použité k výrobě této sedačky byly  vybrány a použity tradičním způsobem.  Jelikož se sedací nábytek intenzivně používá , polstrování podléhá opotřebování. Míra opotřebování je ovlivněna, jakým způsobem se nábytek udržuje a jak se o něj pečuje. Proto si, prosím, pečlivě přečtěte návod na údržbu.

Pevnost  a tvrdost polyurethanové pěny, která je použita na výplně polstrování,   se  během několika měsíců o 15-20%  sníží.

Působením slunečního záření, se intenzita barev po nějaké době může snížit.

Údržba:

Běžná údržba zahrnuje týdenní luxování polstrů sedačky. Před začátkem si, prosím, zkontrolujte, že nádstavec vysavače  nemá v sobě žádně objekty a háčky, které by se mohly zachytávat v látce. Vždy používejte speciální nádstavec vysavače určený k vysávání posltrovaného nábytku. Luxování nábytku zabrání změnám barvy a opotřebování v důsledku nečistoty a prachu. Jedenkrát za dva týdny opatrně otřete polstrování vlhkým a čistým hadříkem. Vždy pracujte opatrně a luxujte a otírejte  po směru vláken. Tímto způsobem budou jakékoliv lepkavé částice nebo špína odstraněna z povrchu.

Pokud se nebudete o nábytek pravidelně starat, nábytek nejen že se časem zašpiní, ale také se dříve opotřebí.

Pro větší odolnost proti skvrnám, můžete nábytek impregnovat speciálním sprejem na TEXTIL od firmy ORANJE. Tento sprej Vám může optařit Váš dodavatel nábytku. Impregnaci je vhodné jednou ročně zopakovat.

V případě vzniku skvrn:

Odstraňte skvrnu, co nejdříve, aby posltrování nebylo  vystaveno používání se skrvnami příliš dlouho. Použijte nejlépe houbičku, bílý hadřík nebo bílé ubrousky. Postupujte od okrajů skvrny do jejího středu, a postiženou látku neotírejte, ale poklepávejte hadříkem do vysušení. Poté vezměte čistou utěrku a navlhčete ji (max 40 stupňů). Vyždímejte ji a čistěte skrvnu dokud utěrka neabsorbuje všechnu špínu. Pokud ani potom skrvna nezmizí kontaktujte  dodavatele, aby Vám poradil, jak případnopu skvrnu odstranit.

Doporučení:

Se správnou péčí vám sedačka bude dlouho k užitku.

- čalouněný nábytek může vyblednout pod vlivem slunečního záření. Abyste zabránili nadměrnému odbarvení, je vhodné nábytek neumísťovat na přímé sluneční světlo. Části čalounění, které jsou vystaveny přímého slunečnímu záření, budou časem vykazovat větší ztráty intensity barvy než ty, které přímému slunečnému záření vytaveny nebudou.

- zabraňte kontaktu s ostrými předměty

- chcete-li chránit svou podlahu, jsou na spodní hraně nohou umístěny plastové krytky. Také pravidelně kontrolujte kvalitu krytek.

- pokud dojde k rozlití tekutiny, je potřeba ji otřít suchou utěrkou nebo hadříkem, dokud se povrch nevysuší.

- použití čistících prostředků může způsobit trvalé skvrny. Proto nikdy nepoužívejte různé čistící prostředky typu JAR, PUR atd. Vždy se raději poraďte s prodejcem.

- oblasti čalounění, které jsou v kontaktu s vaší hlavou nebo mastnýma rukama, mohou být po určité době mastné.

- aby nedošlo k poškození podlahy, doporučujeme namontování plstěných nebo plastových krytek na spodní části nohou

- nedoporučujeme umístit nábytek v bezprostřední blízkosti klimatizační jednotky

- abyste předešli nadměrnému tlaku na spoje, doporučujeme umístit nábytek na rovný povrch