DOPRAVA ZDARMA PŘI NÁKUPU NAD 5000 PO CELÉ ČR.

Návod na údržbu - kůže AFRICA, FOGGIA

Nábytek z kůže AFRICA/FOGGIA

leerstalen-2

Popis materiálu kůže AFRICA/FOGGIA:

Jedná se o prvotřídní kvalitu kůže. AFRICA pochází z vybraných evropských chovů skotu  a kůže FOGGIA pochází z argentinského skotu.

Kůže se barví v italských barvírnách, následně je kůže speciálně ošetřena voskem a olejem. Výsledkem je unikátní typ kůže solidního, pevného vzhledu, a přesto výjimečně pohodlná a hebká na dotek. Kůže Afrika je silná 1,3 – 1,5 mm. Přirozený  vzhled podtrhuje přítomnost zhojených jizev, jizev od rohů a štípanců od hmyzu, které vytváří přirozeně krásnou rozmanitost odstínů.

Kůže Afrika je opatřena středně silným ochranným povrchem, díky kterému je v omezeném rozsahu odolná proti vlhkosti a nečistotám. Jako všechny typy anilinových kůží může kůže Afrika lehce změnit barvu, pokud je vystavena přímému slunečnímu světlu.

Kůže Afrika je jednou z nejexklusivnějších typů kůže. Každá ze zpracovaných kůží Afrika je jedinečná, což dělá i Vaši sedačku jedinečnou.

Jelikož se sedací nábytek hodně používá , polstrování podléhá přirozené míře opotřebování. Míra opotřebování je ovlivněna, jakým způsobem se nábytek udržuje a jak se o něj pečuje. Proto si, prosím, pečlivě přečtěte návod na údržbu.

Pevnost  a tvrdost polyurethanové pěny, která je použita na výplně polstrování,   se  během několika měsíců o 15-20%  sníží.

Údržba:

Běžná údržba zahrnuje týdenní luxování polstrů od prachu. Před začátkem si, prosím, zkontrolujte, že nádstavec vysavače  nemá v sobě žádně objekty a háčky, které by se mohly zachytávat a poškodit povrch kůže. Vždy používejte speciální nádstavec vysavače určený k vysávání posltrovaného nábytku. Luxování nábytku zabrání změnám barvy a opotřebování v důsledku nečistoty a prachu. Jedenkrát za měsíc opatrně otřete polstrování vlhkým a čistým hadříkem. Vždy pracujte opatrně a luxujte. Tímto způsobem budou jakékoliv lepkavé částice nebo špína odstraněna z povrchu.

Pokud se nebudete o nábytek pravidelně starat, nábytek nejen že se časem zašpiní, ale také se dříve opotřebí.

Pro větší odolnost proti skvrnám, můžete nábytek impregnovat speciálním sprejem na Kůži s otevřeným povrchem od firmy ORANJE. Tento sprej Vám může opatřit Váš dodavatel nábytku. Impregnaci je vhodné jednou ročně zopakovat.

V případě vzniku skvrn:

Odstraňte skvrnu, co nejdříve, aby polstrování nebylo  vystaveno používání se skrvnami příliš dlouho. Použijte nejlépe houbičku, bílý hadřík nebo bílé ubrousky. Postupujte od okrajů skvrny do jejího středu, a postiženou kůži neotírejte, ale poklepávejte hadříkem do vysušení. Poté vezměte čistou utěrku a navlhčete ji (max 40 stupňů). Vyždímejte ji a čistěte skrvnu dokud utěrka neabsorbuje všechnu špínu. Pokud ani potom skrvna nezmizí kontaktujte  dodavatele, aby Vám poradil, jak případnopu skvrnu odstranit.

Doporučení:

Se správnou péčí vám polstrovaný nábytek bude dlouho k užitku.

- čalouněný nábytek může vyblednout pod vlivem světla, zvláště slunečního záření. Přírodní materiály, jako je bavlna, jsou na to náchylnější než syntetická vlákna. Abyste zabránili nadměrnému odbarvení, je vhodné nábytek neumísťovat na přímé sluneční světlo. Části čalounění, které jsou vystaveny přímého slunečnímu záření, budou časem vykazovat větší ztráty intensity barvy než ty které přímému slunečnému záření vytaveny nebudou.

- zabraňte kontaktu s ostrými předměty

- pokud dojde k rozlití tekutiny, je potřeba ji otřít suchou utěrkou nebo hadříkem, dokud se povrch nevysuší.

 

K čištění můžete použít.

 

- použití čistících prostředků může způsobit trvalé skvrny. Proto nikdy nepoužívejte různé čistící prostředky typu JAR, PUR atd. Vždy se raději poraďte s prodejcem.

- oblasti čalounění, které jsou v kontaktu s vaší hlavou nebo mastnýma rukama, mohou být po určité době mastné.

 

- aby nedošlo k poškození podlahy, doporučujeme namontování plstěných nebo plastových krytek na spodní části nohou

- nedoporučujeme umístit nábytek v bezprostřední blízkosti klimatizační jednotky

- doporučujeme netlačit židle přímo proti stolu, ale vždy ponechat mezi židlí a stolem mírnou mezeru, aby nedošlo k otlačení stolu do čalounění

- abyste předešli nadměrnému tlaku na spoje, doporučujeme umístit nábytek na rovný povrch

 

Prostředky na údržbu kůže AFRICA, FOGGIA:

Návod k použití produktů na údržbu kůže AFRICA, FOGGIA,

 

Leder decresaser odmašťovací sprej

Jedná se o produkt, který odstraňuje mastné skvrny z vlasů - pot z rukou atd. Znakem mastnoty může být , když přes skvrnu škrábnete a to  zanechá světlejší rýhu.  Mastné skvrny se  obvykle vytvoří po delší době – kůže ztmavne. Nastříkejte Leder decreaser sprej na celou skvrnu. Nechte zaschnout nejméně 8 hodin - použijte měkký kartáč nebo hadřík k odstranění prášku, který se vytvořil - můžete také použít také  kartáč z vašeho vysavače. Jakmile je bílý prášek odstraněn, uvidíte, zda skvrna zmizela, Pokud ne, tak postup opakujte.

 

Aktiv 002 tansparant

je krém na plnou anilinovou kůži . Kůži vyživuje a dělá ji hladkou a odolnou vůči skvrnám. Nanášejte hadříkem, který nepouští vlákna - naneste na látku Active prostředek. Vetřete jej do kůže a nechte zaschnout 8 - 10 hodin Nemusíte jej otírat - lze použít na všechny druhy kůže Afrika - vergilius - foggia - silk - všechny druhy hladké kůže. Také poloanilinové a pigmentované typy kůže.

 

Total Clean

je vlastně čistič textilu - založený na enzymu. Total clean potřebuje čas, aby správně fungoval na všech typech textilu a kůže Africa. Nastříkejte skvrnu přípravkem Total Clean - velmi jemně otřete čistým hadříkem, který nepouští vlákna. Skvrnu znovu nastříkejte (velmi zlehka) a nechte ji zaschnout po dobu 24 HODIN !!!! otírejte od okrajů do středu skvrny.

Před použitím produkty vždy otestujte dole v zadu ne méně viditelkném místě.

 

Leather Recolour

se vyrábí samostatně pro každý druh kůže. U některých druhů kůže používáme více pigmentu než u jiných typů. Zkuste použít barvu kůže na typ kůže, pro kterou je vyrobena. Nanášejte čistým hadříkem, který nepouští vlákna, nebo houbičkou. Naneste trochu barvy na hadřík nebo houbičku. Velmi lehce a rychle ji vtírejte do kůže jedním směrem. Vždy jděte zleva doprava nahoru a dolů - NEPROVÁDĚJTE KROUŽIVÝ POHYB.Leather Recolour - doba schnutí je cca. 12 hodin pro první vrstvu 24 hodin pro druhou vrstvu.