Materiály a údržba

Náš nábytek je převážně vyroben z následujících materiálů:

 

TEAK

Teak pochází z listnatého stromu Tectona Grandis původem z tropů, roste převážně v Indonésii. Kromě jiného, zde býval teak dříve využíván pro výstavbu domů a železničních pražců. Teak je na dotek hladké a jemné dřevo, což je způsobeno vysokým obsahem olejů, díky kterému je teak velmi odolný vůči všem vlivům počasí. Díky jeho krásnému vzhledu je velmi vhodný pro výrobu nábytku.

Teakový nábytek je vyráběn převážně z recyklovaného, vládou certifikovaného teakového dřeva.

 

Typy teakového dřeva:

Teakové dřevo má různý vzhled / podobu, v závislosti na druhu a zpracování dřeva.

Halus / Lesung:

vyznačuje se hladce obroušeným a nerafinovaným typem dřeva. Toto teakové dřevo může být z plantážového nebo z recyklovaného dřeva. Každá z varianta má vliv na barvu teakového dřeva typu Halus. Plantážní dřevo je světlé. Recyklovaný teak bývá tmavší a svým vzhledem přiznává své stáří a následky z předchozího použití.

 Halus plantážní teakové dřevo                            Halus recyklované teakové dřevo

  

Kasar:

Kartáčované staré dřevo. Kartáčováním teakového dřeva se na povrch dostává přírodní olej obsažený v teaku a tím se vytvoří na dřevu teplejší, tmavší lesk.

Dengkleh / Dingklik:

Staré recyklované dřevo, vyrobené ze starých lavic, domů, dveří atp.

Erosion:

Hrubé recyklované teakové dřevo s mnoha nerovnostmi. Toto dřevo dříve sloužilo jako železniční pražce nebo staré domy.

Je důležité si uvědomit, že teakové dřevo je přírodní produkt, jsou na něm uzly, nerovnosti a jiné nedokonalosti. To vše je charakteristika teakového dřeva. Vzhledem k tomu, že většina kusů nábytku je vyrobena z recyklovaného starého dřeva, mohou se v něm objevovat menší díry, které se pak vyspravují jinými kousky dřeva, což může být lehce viditelné. 

Teakové dřevo se může také mírně zmenšit, když je vystaveno světlu, vlhkosti nebo velkým teplotním rozdílům, které mohou způsobit malé rozštěpení dřeva. Jde o naprosto přirozený proces, který však dle našeho názoru není špatný, jde pouze o projev charakteru dřeva. 

 

SUAR

Dřevo Suar pochází z tropického stromu Saman Samanea. To je také nazýván Monkey pod (opičí lusk) nebo Rain Tree (deštný strom).

Suar je rychle rostoucí tropický druh stromu, roste asi 1,5 metru ročně. Dřevo má typický vzhled náhodně zapletených žil, což může vytvářet nádherné odstíny. Je to velmi silné dřevo.  Strom se vyznačuje svým charakteristickým deštníkovým tvarem koruny, může vyrůst 15 až 25 metrů vysoký. 

Suar není v Indonésii ohroženým druhem dřeva.

KŮŽE AFRIKA a FOGGIA

Jedná se o prvotřídní kvalitu kůže, pocházející z vybraných evropských chovů skotu.

Kůže se barví v italských barvírnách, následně je kůže speciálně ošetřena voskem a olejem. Výsledkem je unikátní typ kůže solidního, pevného vzhledu, a přesto výjimečně pohodlná a hebká na dotek. Kůže Afrika je silná 1,3 – 1,5 mm. Přirozeného vzhledu dosahuje možnou přítomností zhojených jizev, jizev od rohů a štípanců od hmyzu, které vytváří přirozeně krásnou rozmanitost odstínů.

Kůže Afrika je opatřena středně silným ochranným povrchem, díky kterému je v omezeném rozsahu odolná proti vlhkosti a nečistotám. Jako všechny typy přírodních kůží může kůže Afrika lehce změnit barvu, pokud je vystavena přímému slunečnímu světlu.

Kůže Afrika je jednou z nejexklusivnějších typů kůže. Každá ze zpracovaných kůží Afrika je jedinečná, což dělá i Vaši sedačku jedinečnou.

 
ProdejnaOtevřeli jsme pro Vás novou maloobchodní prodejnu teakového nábytku na okraji Prahy v Černošicích.
 
RealizacePokud Vás zajímají fotografie z našich realizací, navštivte naši fotogalerii a nechte se inspirovat.
 
Přihlásit se k odběru novinekZajímají vás novinky našeho obchodu? Přihlašte se k odběru našeho newsletteru na této stránce